top of page

HOTEL LİBİZA HAKKINDA

DEGERLİ MİSAFİRLERİMİZ ÖNCELİKLE OTELİMİZE HOŞGELDİNİZ.

BU METİNDE OTELİMİZ HAKKINDA BAZI BİLGİLENDİRMELERE DEĞİNMEK İSTERİZ.

GENEL BİLGİLENDİRME :

HOTELİMİZ 18 ODA 39 YATAK KAPASİTELİDİR.

 24 SAAT AÇIK RESEPSİYON, AÇIK SİGARA ALANI, GÜNLÜK ODA TEMİZLİK HİZMETLERİ, ÜCRETSİZ KAHVALTI, KABLOSUZ İNTERNET, ODALARDA PLAZMA TV, MİNİ BUZDOLABI,BAĞIMSIZ KLİMA, MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ,24 SAAT KAMERA GÖRÜNTÜ SİSTEMİ  HİZMETİ VERMEKTEDİR. TÜM MİSAFİRLERİMİZİ GÜNLÜK TEMİZLİĞİ YAPILMIŞ ODALARIMIZDA MİSAFİR EDERİZ.

HOTELİMİZ GEBZE ‘DE MERKEZİ KONUMDADIR.

HÜKÜMET KONAĞI, BELEDİYE, PTT, BANKALAR, GEBZE CENTER, TÜBİTAK’A YÜRÜME MESAFESİNDEDİR. GEBZE MARMARAY İSTASYONU VE YHT. (2.7KM),İDO ESKİHİSAR FERİBOT İSKELESİ (3.6KM),ESKİHİSAR KALESİNE (5.3KM),SEA OF MARMARA (5.9KM) ,OSMAN HAMDİ BEY MÜZESİ (6.7KM)FARUK YALÇIN HAYVANAY BAHÇESİ VE BOTANİK PARKI (8.9KM),PROF.DR. NECMETTİN ERBAKAN KÜLTÜR MERKEZİ(15.8KM), SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI (16KM), BOTAŞ PETROL RAFİNERİSİ (17KM),PENDORYA A.V.M (17.4 KM),NEOMARİN A.V.M (18.6KM),MARİNTÜRK İSTANBUL CİTY PORT MARİNASI (24.5KM),PENDİK LİMANI (24.7KM)

GENEL  BİLGİLER :

OTEL GİRİŞ SAATİMİZ :   OTEL GİRİŞ (12:00) –  ÇIKIŞ SAATİMİZ  ( 11:00 )’DIR.

SABAH  (12:00) DA OTELİMİZE GİREN MİSAFİRİMİZ ERTESİ GÜN ÖĞLEN ( 11 :00 ) ‘ A KADAR KONAKLAMA YAPABİLİR. ( 12:00 )‘DAN ÖNCE ÖRNEGİN GECE  (05: 00) DA OTELİMİZE GELEN MİSAFİRİMİZ ÖĞLEN ( 11 :00 ) DA ODAYI BOŞALTMASI GEREKİR. MÜSAİTLİK DURUMUNA GÖRE BU SÜRE RESEPSİYON MEMURU İLE GÖRÜŞÜLÜP UZATILABİLİR. BU DOĞRULTUDA LÜTFEN GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİNE RİAYET EDİNİZ.

SABAH KAHVALTIMIZ  : İŞLETMEMİZ DE STANDART KAHVALTI HİZMETİ VERİLMEKTEDİR.                          (MENÜ DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.)

SABAH KAHVALTIMIZ  (07:00 ) ‘DA BAŞLAR VE  (10 :00 ) ‘DA BİTER. HAFTA SONLARI KAHVALTI BİTİŞ SAATİNE YOĞUNLUK DURUMUNA GÖRE  ( 30 DAKİKA ) EK OPSİYON VERİLEBİLİR. KAHVALTI SALONU DIŞINDA ODALAR, LOBİ BÖLÜMÜNE VE OTEL DIŞINA KAHVALTI ÇIKARTMAK YASAKTIR.

HASTA VE ENGELLİ MİSAFİRLER RESEPSİYON MEMURUNDAN BU KONUDA YARDIM İSTEYEBİLİR. DIŞARIDAN GELEN MÜŞTERİ MİSAFİRLERİ KAHVALTI YAPMAK İSTERLER İSE EKSTRA ÜCRETLENDİRME YAPILIR. BU GÜNCEL ÜCRETLENDİRMEYİ RESEPSİYON MEMURUNDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

ÜCRETLENDİRME : ÜCRETLER NAKİT ,KREDİ KARTI VE BANKA HAVALESİ OLARAK GÜNLÜK TAHSİL EDİLİR.

KONAKLAMA ÜCRETLENDİRMESİ İŞLETMENİN BELİRLEDİĞİ KRİTERLER DOĞRULTUSUNDA İL KÜLTÜR VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜNE ONAYLATILARAK OLUŞTURULUR. KONAKLAMA ,YİYECEK , İÇECEK FİYATLARIMIZ DA KDV DAHİL VE + KONAKLAMA VERGİSİ (%2 ) BULUNUR. KANUN KAPSAMINDA KONAKLAMA VERGİSİ MİSAFİR TARAFINDAN KARŞILANIR. ANLAŞMALI ŞİRKETLERİMİZE ÖZEL İNDİRİM TARİFELİ ŞİRKET FİYATIMIZ UYGULANIR. GÜNCEL ŞİRKET FİYAT BİLGİLERİNİ RESEPSİYON MEMURUNDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

ŞAHISLAR ADINA KONAKLAMALARDA ŞAHIS ADINA,ŞİRKET HESABINDAN TARAFIMIZA YAPILAN HAVALELERİN VE ÖDEMELERİN FATURASI ŞİRKET BİLGİLERİNE KESİLİR. REZERVASYON SIRASINDA FATURA BİLGİLERİNİ BELİRTMENİZİ RİCA EDERİZ.

TEMİZLİK : OTEL ODALARIMIZ VE ORTAK ALANLARIMIZ GÜNLÜK OLARAK TEMİZLENMEKTEDİR.

KALICI MİSAFİRLERİMİZİN TEKSTİL VE BUKLET MALZEMELERİ 2 GÜNDE BİR YENİLENİR.

ODALARIN GÜNLÜK  TEMİZLİĞİ SABAH   (  07: 00  ) İLE ( 15:00 )  SAATLERİ  ARASINDA  ÇARŞAF, HAVLU,NEVRESİM V.B DEĞİŞİMİ  GÜNDE BİR DEFAYA MAHSUS YAPILIR. BU SAATLER DIŞINDA İŞLETMEMİZDE TEMİZLİK HİZMETİ VERİLMEZ.

BULAŞICI HASTALIĞI OLAN YA DA BULAŞICI HASTALIK ŞÜPHESİ OLAN MİSAFİRLER, OTELE ALINMAZ. STERİLİZASYONLU DEZENFEKSİYON ODAMIZ YOKTUR.

 

MİSAFİR HAKLARI : İŞLETMEMİZ MİSAFİR HAKLARINA ÖNEM VERİR BEYAN OLUNMAYAN DURUMLAR DOĞRULTUSUNDA HAREKET ETMEZ. 

1774 SAYILI KANUNLAR DOĞRULTUSUNDA OTELİMİZE GEÇERLİ KİMLİK BELGESİ (NUFUS CÜZDANI, KİMLİK KARTI, EHLİYET, PASAPORT, ÖĞRENCİ BELGESİ V.B) DIŞINDA HİÇBİR ŞEKİLDE MİSAFİR KABUL EDİLMEZ. KİMLİK İBRAZI ZORUNLUDUR ÇOCUK VE BEBEKLER DAHİL. 18 YAŞ ALTI KİŞİLERE KONAKLAMA HİZMETİ VERİLMEZ. 18 YAŞ ALTI KİŞİLER YALNIZCA VELİLERİ İLE KONAKLAMA ( SPORCU VE GEZİ GRUPLARI SORUMLU KAFİLE YÖNETİCİLERİ İLE ) KONAKLAMA YAPABİLİR.

RESEPSİYONA BİLGİ VERİLMEDEN ZİYARETÇİLERİN ODAYA VEYA OTEL İÇERİSİNDEKİ DİĞER ALANLARA GİRİŞİ YASAKTIR.

OTELİMİZDE KONAKLAYAN MİSAFİRİMİZİN ODASINA DIŞARIDAN GELECEK OLAN YAKINLARI VE ARKADAŞLARI EKSTRA 2.3. VEYA 4. KİŞİLER EKSTRA ÜCRETLENDİRME İLE ÜCRETLENDİRİLİR. ÜCRETLENDİRME KİMLİK BİLGİSİ SİSTEME KAYIT OLUNDUĞUNDA BAŞLAR VE KAYDI YAPILAN KİŞİ İÇİN HİÇBİR ŞEKİLDE ÜCRET İADESİ YAPILMAZ.  

OTELİMİZDE KONAKLAMA SÜRESİNİN UZATILMASI VEYA AKSİ DURUMLAR İÇİN EN AZ 1 GÜN ÖNCESİNDEN RESEPSİYONA BİLGİ VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

İSTENİLDİĞİ ZAMAN VE TARİHTE REZERVASYON İPTAL-DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR. KİMLİK KAYDI SİSTEME İŞLENMEYEN VE KONAKLAMA İPTAL DURUMU DOĞAN MİSAFİRLERİN ÖDEMELERİ GERİ İADE EDİLİR.

KAYDI YAPILMIŞ VE SİSTEME İŞLENMİŞ MİSAFİRLER ODAYI KULLANMASALAR BİLE ÖDEMELERİ İADE EDİLMEZ.

MİSAFİRLERİMİZ KENDİ İNSİYATİFLERİ DOĞRULTUSUNDA DIŞARIDAN YEMEK VE İÇECEK SİPARİŞ ETME HAKKINA SAHİPTİR. BU SİPARİŞLER SİPARİŞİ ALAN KİŞİLER TARAFINDAN ODALARA SERVİS EDİLİR. BU SİPARİŞLERDEN DOĞAN OLUMSUZLUKLAR HAKKINDA İŞLETMEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

MİSAFİRLERİMİZİN BİRBİRİNİ RAHATSIZ EDİCİ HAREKETLERDE BULUNMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.

TAŞKINLIK YAPANLARIN İŞLETMEDEN ÇIKARILMA HAKKINA İŞYERİ SAHİPTİR.

OTELİMİZİN VE MİSAFİRLERİMİZİN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATACAK HER TÜRLÜ ELEKTRİKLİ EV- EL ALETLERİ VE TÜPLÜ, YAKITLI ALETLERİN GENEL ALANLARDA VE ODALARDA KULLANILMASI YASAKTIR.

KONAKLAMA SÜRESİNCE İŞLETMEDE ODALARDA VE ORTAK ALANLARDA SUNULAN HİZMET ARAÇLARI MİSAFİRE AİT DEĞİLDİR, KİRALANMIŞTIR. BU ARAÇLARA KASTİ ZARAR VERMEK SUÇTUR VE ZARAR VERENLERDEN ÜCRETİ TAHSİL EDİLİR.

MİSAFİRLER KENDİ ODALARINDA İSTEDİKLERİ GİBİ SİGARA VE ALKOL TÜKETEBİLİR. ORTAK KULLANIM ALANLARINDA ALKOL VE SİGARA TÜKETİMİ YASAKTIR VE CEZAİ İŞLEM UYGULANIR.

YASAL OLMAYAN MADDE KULLANIMLARI KESİNLİKLE YASAKTIR. TESPİTİ DURUMUNDA KOLLUK KUVVETLERİNE BİLDİRİLİR, MİSAFİRİN İŞLETMEYİ TERKİ SAĞLANIR VE HİÇBİR ŞEKİLDE ÜCRET İADESİ YAPILMAZ.

ÖZEL EŞYALARIN GÖZETİMİ TAMAMEN MİSAFİRLERİMİZİN SORUMLULUĞU ALTINDADIR. MİSAFİRLERİMİZİN ÖZEL EŞYALARININ KAYBOLMASI VE ÇALINMASI DURUMUNDA HOTEL LİBİZA HİÇBİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

DEĞERLİ EŞYALARINIZI YANINIZDA VEYA RESEPSİYON KASASINDA SAKLAYINIZ.

MİSAFİRLERİN ARAÇLARINDA BIRAKTIĞI ÖZEL EŞYALARIN ÇALINMASI DURUMUNDA OTEL YÖNETİMİ SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

PARK HALİNDEKİ MİSAFİR ARAÇLARININ ZARAR GÖRMESİNDEN DOLAYI OTEL YÖNETİMİ SORUMLULUK KABUL ETMEZ.

MİSAFİRLERİMİZ OTELİMİZDEN AYRILIRKEN EMANET EŞYA BIRAKABİLİR. BU EŞYALAR RESEPSİYON MEMURU TARAFINDAN TUTANAK İLE TESLİM ALINIR. ALINAN EŞYALAR TEPOLARDA MUHAFAZA EDİLİR. 30 GÜN İÇERİSİNDE TESLİM ALINMAYAN EŞYALAR ÇÖPE ATILIR VE MESULİYET KABUL EDİLMEZ.

EMANETE BIRAKILAN VE 30 GÜNÜ DOLMAYAN EŞYALARIN İŞLETME KAYNAKLI SORUNLARDAN DOĞAN MİSAFİRİN ZARARI İŞLETME TARAFINDAN KARŞILANIR.

UNUTULAN EŞYALAR,ADI SOYADI ODA NUMARASI BİLGİLERİ İLE TUTANAK HALİNDE İŞLETMEMİZDE 1 AY MUHAFAZA EDİLİR. ALINMADIĞITAKTİRDE 1 AY SONUNDA ÇÖPE ATILIR.

ODA ANAHTARININ KAYBOLMASI DURUMUNDA MİSAFİR SORUMLUDUR. ANAHTAR VE ANAHTARLIK  BEDELİNİ ÖDEMEK ZORUNDADIR.

İŞLETMEMİZ ORTAK ALANLARI 24 SAAT GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ KAMERA SİSTEMİ İLE İZLENMEKTE VE KAYIT ALTINA ALINMAKTADIR. DOĞACAK SORUNLARDA KAMERA KAYITLARI İNCELENEBİLİR VE KOLLUK KUVVETLERİ İLE PAYLAŞILABİLİR.

YANGIN DOĞAL AFET V.B DURUMLARDA KORİDORLARDA BULUNAN YANGIN SÖNDÜRME TÜPLERİNİ VE SÖNDÜRÜCÜ BASINÇLI SU ŞEBEKESİNİ KULLANABİLİR, YANGIN İHBAR ZİLİNE BASABİLİRSİNİZ.

ASANSÖRÜMÜZ ( 4 ) KİŞİLİKTİR. LÜTFEN KAPASİTEYİ AŞMAYINIZ.

KONAKLAYAN MİSAFİRLERİN KİMLİK BİLGİLERİ KOLLUK KUVVETLERİ DIŞINDA KESİNLİKLE 2. ŞAHISLARA VERİLMEZ  VE SAKLI KALIR. MİSAFİR TELEFON NUMARASI VE ÖZEL BİLGİLERİ İŞLETMEDE SAKLI TUTULUR.

ÇOCUKLAR ODADA ASLA YALNIZ BIRAKILMAMALIDIR VE ODADAKİ MOBİLYALARA VE CAMLARA TIRMANMAMALIDIR. MERDİVEN, ASANSÖR V.B YERLERDE ÇOCUKLARA REFAKAT EDİLMELİDİR.

OTELİMİZİN KONTROLÜ DIŞINDAKİ KAZA VE YARALANMALARDAN OTELİMİZ SORUMLU DEĞİLDİR.

YAZ SEZONUNDA BAĞIMSIZ KLİMALARIMIZ AKTİFTİR. KIŞ SEZONUNDA KLİMALARIMIZ ÇALIŞMAZ, PETEK VANALARINDAN AKTİF – PASİF EDİLEBİLİR MERKEZİ ISITMA SİSTEMİMİZ DEVREYE GİRER.

OTEL ODALARIMIZA EVCİL HAYVAN KABUL EDİLMEMEKTEDİR.

KAĞIT,PLASTİK,CAM,ALİMİNYUM V.B GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIKLAR İÇİN KAT KORİDORLARINDA VE LOBİDE BULUNAN GERİDÖNÜŞÜM KUTULARINI KULLANABİLİRSİNİZ.

OTELİMİZDE ODA SERVİSİ BULUNMAMAKTADIR.

WİFİ TAMAMEN ÜCRETSİZDİR. WİFİ KULLANIMLARIN DA  T.C KİMLİK NUMARASI ADINA MİSAFİRLER SORUMLUDUR. LÜTFEN YASAL SİTELER DIŞINDA SİTE KULLANMAYINIZ.

TELEVİZYON KANALLARINIZ PERSONELİMİZ TARAFINDAN AYARLANMIŞTIR. TÜRKSAT TKGS AYARLIDIR, DİĞER UYDULAR İÇİN YAYIN YOKTUR. LÜTFEN UYDU AYARLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPMAYA ÇALIŞMAYINIZ.

 

TÜM MİSAFİRLERİMİZ OTELE GİRİŞ YAPTIKTAN SONRA YUKARIDA BELİRTİLEN TÜM KURAL VE BİLDİRİLERE UYACAĞINI KABUL VE TAAHHÜT EDER.

 

 

                                                  7/ 24 İLETİŞİM,İSTEK,ŞİKAYET VE REZERVASYON HATTI : 0552 880 92 61

bottom of page